Ремонт на покрив през пролетта

 
Ремонт на покрив през пролетта29.04.2011 г.

След като зимата премина и спомените на всеки един от нас от коледните картички, снежните дървета, ледените висулки вече избледняха е време да погледнем, какво се случва с нашия дом.

Всъщност в дома ни нещата може и да не изглеждат толкова привлекателни, а именно с оцветени тавани капещи надолу, изгнили шкафове и рушещи се стени.

Тези, които не са повикали някой да почисти ледените буци заседнали на покрива през зимата може би сега ще погледнат щетите и ще помислят за бъдещи превенции.

Лоша година?
Иванов казва: "Толкова студена и дълга зима с такива отрицателни температури не е имало от 10 години насам."

Той обяснява, какво се случва с не добре изолирани покриви: снежната покривка се задържа по слабо изолиран покрив, тъй като топлината преминава от дома ви към покрива, през под покривното пространство снега се топи.

След това водата се стича към дървената конструкция, която също така е лошо изолирана и е в следствие с атмосферните условия тя отново се замразяване и размразява. Тъй като остатъчната вода отново замръзва и се размръзва в следствие, на което слоевете хидроизолация продължават да се рушат с всеки следващ цикъл на замразяване.

Иванов съветва собствениците, които са видели течове или петна да се обадят веднага за помощ. Какъвто и колкото и малък да е проблема то следващата зима той ще е факт. Водата вече ще тече доста повече, което не предвещава нищо добро.

Какви са следващите стъпки?замръзване-на-покрива
Собственици най - вероятно са най-притеснени от интериорните щети, които виждат всеки ден, както цената за възстановяването им.

На първо място потърсете вашия застраховател, така сметката ви може да е по - малка, ако имате такъв разбира се.

След като сте оправили интериора на къщата е крайно време за предотвратяване на повтарящи се подобни събития.

Ние знаем как да решим такива проблеми. Таваните трябва да са хубаво изолирани, а ако е възможно и да получат вентилация с изграждането на въздухопроводи и отвори.

Целта е да се запази целия таван на студено с постоянна температура от дървената конструкция до върха на покрива.

Хубавото е че решението на проблема обикновено не струва десетки хиляди левов.

Други съвети
Иванов казва от своя опит, че розетките, които пазят от запушване водосточните тръби и улуците от листа и други материали също спомагат за предпазването от замръзвания и раздуване на улуците и водостоците.

Не позволявайте улуците и водостоците да са запушени – водата просто трябва да минава през тях свободно.

Един съвет от професионалисти: не се качвайте на покрив за да го проверявате или да го чистите.

"Собствениците трябва да стоят на земята и да се обаждат на професионалистите при необходимост ", честно казано, "Аз бях в покривни, бизнес повече от 20 години, а понякога и аз се страхувам."
 

назад